Russia


Moscow Tournament | Leningrad Tournament | Khokhryakov Tournament | Podolsk Tournament | Battle of Stalingrad Junior Tournament - Volgograd | Amber Gloves - Kaliningrad | Oil Producing Countries Cup - Nizhnevartovsk | Umakhanov Memorial | Noginsk Junior Tournament | Korotkov Memorial | Pavlyukov Youth Memorial | Governor Cup | Zhukov Memorial | Kadyrov Memorial | Popenchenko Memorial | Nikiforov-Denisov Cup | Another


Moscow Tournament

Moscow Tournament - December 19-22 1967

Moscow Tournament - March 21-24 1972

Moscow Tournament - June 1975

Moscow Tournament - July 25-30 1983

Moscow Tournament - October 1995

Moscow Open Cup - October 20-24 1999

Moscow Open Cup - November 2001

Moscow 4 Nations Tournament - July 13-15 2000

Leningrad Tournament

1.Leningrad Tournament - November 22-26 1969

2.Leningrad Tournament - December 1-6 1971

3.Leningrad Tournament - December 2-8 1972

4.Leningrad Tournament - December 11-16 1973

5.Leningrad Tournament - June 10-19 1974

6.Leningrad Tournament - August 26-30 1975

7.Leningrad Tournament - January ?1977

8.Leningrad Tournament - 1986

9.Leningrad Tournament - December 1987

10.Leningrad Tournament - June 1988

St.Petersburg 4 Nations Tournament - June 4-5 2004

1.St.Petersburg International Womens Tournament March 7-13 2005

St.Petersburg International Womens Tournament - July 8-11 2009

Semen Khokhryakov Memorial 

Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 1979

24.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 1992

25.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 1993

33.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 10-15 2001

40.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 8-14 2008

42.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-13 2010

43.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-13 2011

45.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-13 2013

46.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-14 2014

48.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-13 2016

49.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 9-13 2017

50.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 8-12 2018

51.Semen Khokhryakov Memorial - Chelyabinsk - May 7-11 2019

52.Semen Khokhryakov Memorial - Kopeysk - May 17-21 2022

Podolsk Tournament

Golden Ring Tournament - Podolsk - October 24-27 2001

Chudinov Memorial - Podolsk - October 2002

Battle of Stalingrad Junior Tournament

1.International Junior Tournament - Volgograd - March 2002

2.Battle of Stalingrad Junior Tournament - Volgograd - February 24-28 2003

3.Battle of Stalingrad Junior Tournament - Volgograd - February 24-27 2004

4.Battle of Stalingrad Junior Tournament - Volgograd - February 21-27 2005

5.Battle of Stalingrad Junior Tournament - Volgograd - February 20-25 2007

6.International Junior Tournament - Volgograd - February 19-23 2008

7.International Youth Tournament - Volgograd - February 17-21 2009

Amber Gloves - Kaliningrad

9.Amber Gloves - Kaliningrad - September 2-7 2003

10.Amber Gloves - Kaliningrad - October 7-10 2004

11.Amber Gloves - Kaliningrad - September 22-25 2005

12.Amber Gloves - Kaliningrad - September 19-24 2006

13.Amber Gloves - Kaliningrad - August 24-26 2007 (team tournament)

14.Amber Gloves - Kaliningrad - February 15-17 2008 (U-18 team tournament)

15.Amber Gloves - Kaliningrad - December 12-13 2009

16.Amber Gloves - Kaliningrad - October 28-30 2010

17.Amber Gloves - Kaliningrad - November 19 2011

Amber Gloves - Kaliningrad - December 16-18 2016

Kaliningrad Cup - Kaliningrad - September 27-29 2019

Oil Producing Countries Cup

3.Oil Producing Countries Cup - Nizhnevartovsk - December 2002

4.Oil Producing Countries Cup - Nizhnevartovsk - October 16-19 2003

5.Oil Producing Countries Cup - Nizhnevartovsk - November 18-21 2004

6.Oil Producing Countries Cup - Nizhnevartovsk - December 1-5 2005

World Cup of Petroleum Countries - Khanty-Mansiysk - December 17-20 2009

9.World Cup of Petroleum Countries - Surgut - November 24-27 2011

10.World Cup of Petroleum Countries - Beloyarskiy - December 6-9 2012

11.World Cup of Petroleum Countries - Khanty-Mansiysk - December 19-22 2013

12.World Cup of Petroleum Countries - Beloyarskiy - December 4-7 2014

13.World Cup of Petroleum Countries - Khanty-Mansiysk - December 17-20 2015

14.World Cup of Petroleum Countries - Nizhnevartovsk - December 15-18 2016

15.World Cup of Petroleum Countries - Beloyarskiy - November 23-26 2017

16.World Cup of Petroleum Countries - Khanty-Mansiysk - December 13-16 2018

17.World Cup of Petroleum Countries - Beloyarskiy - December 11-14 2019

18.World Cup of Petroleum Countries - Nizhnevartovsk - December 7-11 2021

 Umakhanov Memorial

4.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 2001

5.Umakhanov Memorial - Makhachkala - May 31-June 4 2002

7.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 8-12 2004

8.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 6-11 2005

10.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 12-16 2007

11.Umakhanov Memorial - Makhachkala - July 7-12 2009

12.Umakhanov Memorial - Makhachkala - April 12-17 2010

13.Umakhanov Memorial - Makhachkala - July 12-16 2011

14.Umakhanov Memorial - Makhachkala - April 30 - May 5 2012

15.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 11-15 2013

16.Umakhanov Memorial - Kaspiysk - September 8-13 2014

17.Umakhanov Memorial - Makhachkala - September 7-12 2015

18.Umakhanov Memorial - Makhachkala - August 29 - September 3 2016

19.Umakhanov Memorial - Kaspiysk - August 24-30 2017

20.Umakhanov Memorial - Kaspiysk - June 6-12 2018

21.Umakhanov Memorial - Kaspiysk - July 29 - August 3 2019

Noginsk Junior Tournament (Stanislav Sorokin Memorial)

Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - March 3-7 1999

7.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - April 2001

10.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - March 25-31 2004

11.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - April 12-18 2005

12.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - February 15-19 2006

13.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - March 13-17 2007

14.Stanislav Sorokin Junior Memorial - Noginsk - April 9-13 2008

Korotkov Memorial

25.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - November - December 2001

33.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 13-17 2009

34.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - April 7-11 2010

35.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 17-21 2011

36.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 16-20 2012

37.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 15-19 2013

38.Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 13-18 2014

Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 17-21 2017

Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 16-20 2018

Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 8-12 2019

Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 11-15 2021

Konstantin Korotkov Memorial - Khabarovsk - May 24-28 2022

Pavlyukov Youth Memorial

4.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - March 28 - April 2 2011

5.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - April 3-7 2012

6.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - March 19-23 2013

7.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - February 20-23 2014

8.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - March 30 - April 3 2015

9.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - March 11-15 2016

10.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - March 15-19 2017

11.Pavlyukov Youth Memorial - Anapa - April 2-6 2019

12.Pavlyukov Youth Memorial - Krasnodar - September 15-18 2021

Governor Cup

Governor Cup - Sankt Petersburg - October 7-11 2009

Governor Cup - Sankt Petersburg - July 13-16 2011

Governor Cup - Sankt Petersburg - May 8-12 2012

Governor Cup - Sankt Petersburg - July 23-27 2013

Governor Cup - Sankt Petersburg - November 10-14 2014

Governor Cup - Sankt Petersburg - November 8-12 2017

Governor Cup - Sankt Petersburg - May 26-31 2018

Governor Cup - Sankt Petersburg - May 7-11 2019

Governor Cup - Sankt Petersburg - April 19-24 2021

Zhukov Memorial

21.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 22-25 2011

22.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 19-22 2012

23.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 19-22 2013

24.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 19-22 2014

25.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 17-20 2015

26.Georgiy Zhukov Memorial - Ekaterinburg - June 22-25 2016

27.Georgiy Zhukov Youth Memorial - Ekaterinburg - June 21-24 2017

Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial

2.Kadyrov Memorial - Grozny - August 19-23 2009

3.Kadyrov Memorial - Grozny - August 19-23 2010

4.Kadyrov Memorial - Grozny - August 26-30 2012

5.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 27-30 2013

6.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - October 15-19 2014

8.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 22-26 2016

9.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 18-22 2017

10.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 19-23 2018

11.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 19-23 2019

13.Akhmat-Khadzhi Kadyrov Memorial - Grozny - August 13-18 2021

Popenchenko Memorial

9.Popenchenko Memorial - Khabarovsk - April 1979 (national tournament)

Valeriy Popenchenko Memorial - Magadan - April 2001 (national tournament)

1.Popenchenko Memorial - Moscow - August 27-30 2007 (international)

2.Popenchenko Memorial - Moscow - June 19-22 2008 (international)

40.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - May 6-9 2010

3.Popenchenko Memorial - Moscow - July 8-10 2010 (international)

4.Popenchenko Memorial - Moscow - July 13-15 2011 (international)

46.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - May 5-8 2016

47.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - May 4-7 2017

48.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - May 2-5 2018

49.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - April 30 - May 4 2019

51.All-Russian Popenchenko Memorial - Magadan - April 27-30 2022

Nikiforov-Denisov Cup

Nikolay Nikiforov-Denisov Junior Memorial - Mariupol - October 22-28 1990

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov Junior Cup - Elets - January 10-13 2001

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov Junior Cup - Kuybyshev - December 9-13 2009

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - Chelyabinsk - December 7-11 2011

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - Orenburg - December 6-12 2013

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - Suvorovskaya - October 25-31 2014

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - December 8-13 2015

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - November 28 - December 3 2017

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - December 3-8 2018

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - December 2-7 2019

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - December 7-12 2020

All-Russian Nikolay Nikiforov-Denisov U-17 Cup - St.Petersburg - November 22-27 2021

Another Tournaments

2.Sergey Sivko Memorial - Moscow - December 1976 (national tournament)

Sergey Sivko Memorial - Moscow - December 1978 (national tournament)

Baikal-1979 International Tournament - Ulan-Ude - August 1979

Bardin Memorial - Cherepovets - November 1979 (national tournament)

Sergey Sivko Memorial - Moscow - December 11-16 1979 (national tournament)

Sergey Sivko Memorial - Moscow - December 8-15 1980 (national tournament)

Baikal International Tournament - Ulan-Ude - February 1983

Sportkomitet Prices Tournament - Alma-Ata, Soviet Union - February 23-27 1983

International Tournament - Orenburg - May 1983

15.Palmiro Togliatti Junior Memorial - Togliatti - July 14-21 1990

10.Vladimir Safronov Memorial - Ulan-Ude - June 29 - July 5 1992

18.Bardin Memorial - Cherepovets - December 8-13 1992

Russian Open Winter Championships - Novovoronezh - January 22-29 1993

Viktor Sakharov Memorial - Vladivostok - May 1993

All-Russian Olympic Hopes Tournament - Naberezhnye Chelny - November 28 - December 1 1996

Victory Tournament - Irkutsk - May 1998

17.Vladimir Safronov Memorial - Ulan-Ude - June 30 - July 4 1999

Vladimir Monomakh Cup - Vladimir - December 9-12 1999

All-Russian Junior Tournament - Krasnoyarsk - January 2000 (national tournament)

Sankt Petersburg Open Championships - Sankt Petersburg - April 2000 (national tournament)

Moscow Open Championships - Moscow - May 2000 (national tournament)

Baikal-2000 Tournament - Ulan-Ude - June 2000

30.Alexandr Nevskiy Memorial - Velikiy Novgorod - July 2000

Vladimir Monomakh Cup - Vladimir - December 2000

International Students Tournament - Tyumen - February - March  2001

International Junior Tournament - Gus-Khrustalny - March 7-11 2001

10.Independence Tournament - Ryazan - March 2001

18.Vladimir Safronov Memorial - Ulan-Ude - June 2001

National Junior Tournament - Perm - July 2001

International Tournament - Vladivostok - September 2001

Dmitriy Tulinov Junior Memorial - Staryy Oskol - September 2001

M.Kuyukov Memorial - Mezhdurechensk - November 2001

9.Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 2001

11.V.Zaytsev Memorial - Perm - November 2001

27.I.Bardin Memorial - Cherepovets - November 2001

A.M. Maluntsev Memorial - Omsk - November 2001

International Womens Tournament - Stupino - March 18-21 2008

International Tournament - Ufa - December 2-6 2008

International Tournament (Fairuzov Memorial) - Ufa - April 7-11 2009

Dinamiada-2009 - Novosibirsk - May 20-23 2009

Moscow Oblast Open Championships - Ruza - September 22-25 2009

Russian Selection Junior Tournament - Ulyanovsk - November 3-8 2009

All-Russian Olympic Hopes Tournament - Orenburg - December 15-20 2009

20.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin Memorial - Lyubertsy - February 9-13 2010

Alexey Kiselev Memorial - Elista - March 15-19 2011

11.Semizorov Memorial - Togliatti - October 20-23 2011

Viktor Mezhenov Junior Memorial - Kurgan - November 2011

Konstantin Matviychuk Junior Memorial - Magnitogorsk - February 23-26 2012

International Women's Team Tournament - Krasnoarmeysk - February 28 - March 3 2012

11.Sergey Ismailov Memorial - Neryungri - March 7-11 2012

Moscow Boxing Stars National Memorial - Moscow - April 17-20 2012

39.Alexandr Nevskiy National Memorial - Velikiy Novgorod - May 22-26 2012

12.M.Gamzayev Memorial - Izberbash - July 10-14 2012

Veles Cup (Intl Junior Team Tournament) - Kurgan - July 17-21 2012

All-Russian Boris Lagutin Awards Junior Tournament - Moscow - September 25-30 2012

M.Kuyukov Memorial - Mezhdurechensk - November 14-18 2012

St.Petersburg Boxing Federation Awards Tournament - Sankt Petersburg - February 6-10 2013

Konstantin Matviychuk Junior Memorial - Magnitogorsk - February 24-28 2013

All-Russian Students Tournament - Kazan - February 26 -March 2 2013

12.Sergey Ismailov Memorial - Neryungri - March 7-10 2013

Akhmet Dottuyev Memorial - Tyrnyauz - September 8-12 2013

Ermakov Memorial - Monchegorsk - September 26-29 2013

19.Grand Prix - Tula - November 20-24 2013

10.Alexandr Ostrovskiy Tournament - Omsk - December 3-7 2013

Ramzan Kadyrov Prizes Tournament - Grozny - December 21-25 2013

5.Yakov Vysotskiy Junior Memorial - Yagodnoye - March 4-8 2014

14.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 25-29 2014

Semizorov Memorial - Togliatti - April 23-26 2014

13.Vitaliy Karelin Memorial - Tver - April 27-30 2014

Yuriy Arbachakov Prizes Tournament - Kemerovo - May 20-24 2014

Sevastopol Heroes Memorial - Sevastopol - May 23-25 2014

All-Russian Women Tournament - Magnitogorsk - June 5-7 2014

21.International Tournament - Volgograd - September 9-13 2014

2.Alexey Tishchenko Prizes Tournament - Omsk - September 12-14 2014

11.Alexandr Ostrovskiy Tournament - Omsk - December 2-6 2014

Governor Junior Cup - Vladimir - February 12-15 2015

6.Yakov Vysotskiy Memorial - Yagodnoye - March 2-5 2015

15.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 25-29 2015

12.All-Russian Spartak Cup - Krasnodar - January 26-31 2016

International Youth Tournament - Komsomolsk - February 10-14 2016

7.Yakov Vysotskiy Memorial - Yagodnoye - March 10-13 2016

Fairuzov Memorial - Ufa - March 15-18 2016

10.Pavel Malakhovskiy Memorial - Surgut - April 7-10 2016

Semizorov Memorial - Togliatti - April 14-17 2016

St.Petersburg Boxing Federation Awards Tournament - Sankt Petersburg - April 19-23 2016

Sevastopol Heroes Memorial - Sevastopol - June 7-11 2016

Baikal-2016 Tournament (Vladimir Safronov Memorial) - Ulan-Ude - July 5-10 2016

Georgiy Statsenko U-17 Memorial - Rostov - September 7-11 2016

Iosif Kobzon Prizes Youth Tournament - Aginskoye - September 22-25 2016

Pedro Saez Benedicto Memorial - Simferopol - October 5-8 2016

Vasiliy Kudryavtsev Memorial - Ivanovo - October 6-9 2016

Ramzan Kadyrov Prizes Tournament - Grozny - September 29 - October 3 2016

14.Airat Khamatov Tournament - Kazan - October 20-23 2016

15.Nikolay Khromov Junior Tournament - Ivanteyevka - November 3-6 2016

Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 8-12 2016

13.Alexandr Ostrovskiy Tournament - Omsk - December 1-5 2016

21.International Youth Tournament - Orenburg - January 18-21 2017

13.All-Russian Spartak Cup - Krasnodar - January 25-29 2017

Sergey Ismailov Memorial - Neryungri - February 9-12 2017

International Youth Tournament - Komsomolsk - February 15-19 2017

17.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 1-5 2017

Yuriy Arbachakov Prizes Tournament - Kemerovo - May 16-20 2017

3.Alexandr Koshkin Junior Memorial - Moscow - August 7-10 2017

Viktor Omelkov Memorial - Anapa - September 5-10 2017

Viktor Sakharov Memorial - Vladivostok - September 14-17 2017

Boris Lagutin Awards Junior Tournament - Moscow - September 20-23 2017

Iosif Kobzon Prizes Youth Tournament - Aginskoye - September 24-27 2017

Dmitriy Panov Memorial - Novosibirsk - October 30 - November 3 2017

23.Grand Prix - Tula - November 15-19 2017

Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 21-26 2017

Vasiliy Kudryavtsev Memorial - Ivanovo - November 23-26 2017

Pedro Saez Benedicto Memorial - Simferopol - November 24-28 2017

14.Alexandr Ostrovskiy Tournament - Omsk - November 29 - December 2 2017

37.Alexandr Lebedev & Valentin Rakhmanov Memorial - Yaroslavl - December 7-10 2017

Sergey Vodopyanov Prizes Youth Tournament - Slavyansk-on-Kuban - December 13-17 2017

15.Airat Khamatov Tournament - Kazan - December 26-29 2017

International Youth Tournament - Komsomolsk - January 13-17 2018

14.All-Russian Spartak Cup - Krasnodar - January 24-28 2018

27.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin Memorial - Lyubertsy - February 14-17 2018

Alexandr Fedotov Memorial - Yakutsk - February 22-25 2018

18.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 27-31 2018

6.Alexey Tishchenko Tournament - Omsk - April 17-21 2018

Fairuzov Memorial - Ufa - Apil 20-22 2018

Yuriy Arbachakov Prizes Tournament - Kemerovo - May 15-19 2018

Baikal-2018 Tournament (Vladimir Safronov & Vilikton Barannikov Memorial) - Ulan-Ude - June 27 - July 1 2018

Four Nations Youth Tournament - St.Petersburg - July 22-24 2018

Viktor Omelkov Memorial - Anapa - August 28 - September 1 2018

Boris Lagutin Awards Junior Tournament - Moscow - September 13-16 2018

Ermakov Memorial - Monchegorsk - September 19-22 2018

Yaroslavl Oblast Governor Cup - Yaroslavl - September 26-29 2018

16.Airat Khamatov Tournament - Kazan - October 3-6 2018

1.A.Ibragimov Youth & Junior Memorial - Nakhodka - October 4-7 2018

Viktor Sakharov Memorial - Vladivostok - October 8-11 2018

Petr Zayev Junior Memorial - Lipetsk - October 18-21 2018

Dmitriy Panov Memorial - Novosibirsk - October 30 - November 3 2018

15.Timur Gabdullin Memorial - Oktyabrskiy - November 5-8 2018

Zakarya Migerov Youth Memorial - Irkutsk - November 5-10 2018

Airborne Troops Commander Cup - Ryazan - November 7-10 2018

Vasiliy Kudryavtsev Memorial - Ivanovo - November 8-11 2018

24.Grand Prix - Tula - November 13-17 2018

Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 20-24 2018

Russian National U-22 Tournament - Afipskiy - December 11-15 2018

Nikolay Korolev Memorial - Moscow - December 18-22 2018

15.All-Russian Spartak Cup - Krasnodar - January 22-26 2019

16.Sergey Ismailov Memorial - Neryungri - February 6-9 2019

29.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin Memorial - Lyubertsy - February 13-16 2019

International Youth Tournament - Komsomolsk - February 12-17 2019

Alexandr Bakhtin Prizes Tournament - Chita - February 20-23 2019

Nikolay Valuyev Prizes Tournament - Sankt Petersburg - February 20-23 2019

10.Yakov Vysotskiy Memorial - Yagodnoye - February 28 - March 3 2019

Alexey Kiselev Memorial - Ekaterinburg - March 12-17 2019

National U-22 Tournament - Osinki - March 20-23 2019

19.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - April 2-6 2019

18.Vitaliy Karelin Memorial - Tver - April 10-13 2019

7.Alexey Tishchenko Tournament - Omsk - April 17-20 2019

Sofia Ochigava Tournament - Moscow - April 18-20 2019

Airborne Troops Commander Cup - Ryazan - May 21-25 2019

Baikal-2019 Tournament (Vladimir Safronov & Vilikton Barannikov Memorial) - Ulan-Ude - June 25-29 2019

18.Khadzhimurad Gamzayev Memorial - Izberbash - July 16-20 2019

Viktor Omelkov Memorial - Anapa - August 13-17 2019

Victory Youth Tournament - Chelyabinsk - September 2-7 2019

N.N. Popkov Women Memorial - Chelyabinsk - October 2-5 2019

Zakarya Migerov U-17 Memorial - Irkutsk - October 8-12 2019

Pedro Saez Benedicto Memorial - Simferopol - October 15-19 2019

M.A. Kirdun Memorial - Izluchinsk - October 23-26 2019

25.Grand Prix - Tula - November 4-8 2019

Alexandr Aksenov U-15 Memorial - Anapa - November 24-30 2019

16.Timur Gabdullin Memorial - Oktyabrskiy - November 27-30 2019

Olympic Hopes Women Youth & Junior Tournament - Korolev - December 2-7 2019

Nikolay Korolev Memorial - Moscow - December 17-21 2019

17.Airat Khamatov Tournament - Kazan - December 25-28 2019

Artem Lavrov Memorial - Krasnodar - January 27-31 2020

International Youth Tournament - Komsomolsk-na-Amure - January 27-31 2020

30.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin Memorial - Lyubertsy - February 13-16 2020

Alexandr Fedotov Memorial - Yakutsk - February 19-22 2020

International Junior Team Tournament - St.Petersburg - February 19-23 2020

Alexandr Nevskiy Junior Cup - Suzdal - February 25-29 2020

Alexandr Bakhtin Prizes Tournament - Chita - February 26-29 2020

11.Yakov Vysotskiy Memorial - Yagodnoye - February 27 - March 1 2020

19.Vitaliy Karelin Memorial - Tver - March 4-7 2020

Iosif Kobzon Memorial - Odintsovo - September 7-11 2020

Boris Lagutin Awards Junior Tournament - Moscow - September 21-26 2020

Ramzan Kadyrov Prizes Tournament - Grozny - October 13-17 2020

Viktor Omelkov Memorial - Anapa - October 27-31 2020

26.Grand Prix - Tula - November 4-7 2020

8.Alexey Tishchenko Tournament - Omsk - November 11-14 2020

18.Airat Khamatov Youth Tournament - Kazan - November 17-21 2020

Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 22-26 2020

Nikolay Korolev Memorial - Moscow - December 15-19 2020

Artem Lavrov Memorial - Krasnodar - February 2-6 2021

International Youth Tournament - Komsomolsk-na-Amure - February 16-20 2021

31.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin Memorial - Lyubertsy - February 16-20 2021

Alexandr Bakhtin Prizes Tournament - Chita - February 24-27 2021

Airborne Troops Commander Cup - Pskov - March 3-6 2021

Alexey Kiselev U-25 Memorial - Grozny - March 15-19 2021

20.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 23-27 2021

Alexandr Nevskiy National Youth Memorial - Velikiy Novgorod - April 3-7 2021

9.Alexey Tishchenko Tournament - Omsk - April 7-10 2021

20.Vitaliy Karelin Memorial - Tver - May 4-8 2021

Russian National Guard Victory Cup Tournament - Perm - May 25-28 2021

Vladimir Shamanov Prizes Tournament - Ryazan - June 8-12 2021

19.Khadzhimurad Gamzayev Memorial - Izberbash - June 22-26 2021

Dinamo Society Tournament - Nalchik - June 22-26 2021

All-Russian Youth Tournament - Sochi - July 13-17 2021

International Junior Team Tournament - Ivanovo - August 22-24 2021

International Boxing Day Meeting - Moscow - August 27 2021

Iosif Kobzon Memorial - Odintsovo - September 7-11 2021

Boris Lagutin Awards Junior Tournament - Moscow - September 21-25 2021

Yaroslavl Oblast Governor Cup - Yaroslavl - September 29 - October 2 2021

Boris Nikonorov Youth Memorial - Moscow - October 5-9 2021

Vasiliy Borisov Memorial - Krasnoyarsk - October 6-9 2021

Evgeniy Burmistrov Memorial - Magadan - October 6-9 2021

42,Pedro Saez Benedicto Memorial - Simferopol - October 19-22 2021

Zakarya Migerov U-17 Memorial - Irkutsk - October 26-29 2021

Viktor Omelkov Memorial - Anapa - October 26-29 2021

19.Airat Khamatov Youth Tournament - Kazan - Octobeer 26-30 2021

Timur Gabdullin Memorial - Oktyabrskiy - November 17-20 2021

Ramzan Kadyrov Prizes Tournament - Grozny - November 23-27 2021

Vasiliy Shishov Tournament - Samara - November 29 - December 3 2021

Albert Mukharlyamov U-15 Memorial - Podolsk - December 13-18 2021

27.Grand Prix - Tula - December 14-18 2021

Nikolay Korolev Memorial - Moscow - December 21-25 2021

32.Yuriy Kapitonov & Vladimir Kuzin & Alexandr Shchederkin Memorial - Lyubertsy - February 15-19 2022

International Junior Team Tournament - Sankt Petersburg - February 22-26 2022

Artem Lavrov Memorial - Krasnodar - February 22-26 2022

45.Vadim Sofronov Junior Memorial - Kostroma - Febraury 22-26 2022

Alexey Kiselev U-25 Memorial - Krasnoyarsk - March 15-19 2022

Gerasimov Brothers Youth Memorial - Togliatti - March 15-19 2022

22.Viktor Ageyev Prizes Tournament - Balashikha - March 22-26 2022

15.Pavel Malakhovskiy Memorial - Surgut - March 30 - April 2 2022

10.Alexey Tishchenko Tournament - Omsk - April 6-10 2022

Alexandr Lebziak Prizes Youth Tournament - Khimki - April 12-16 2022

21.Vitaliy Karelin Memorial - Tver - May 3-7 2022

Victory Banner Tournament - Serpukhov - May 6-8 2022

Spartak Union All-Russian Tournament - Tobolsk - May 17-21 2022

Yuriy Arbachakov Prizes Tournament - Kemerovo - May 24-28 2022

Airborne Troops Commander Cup - Anapa - June 7-11 2022

Victory Cup (round 1) - Sankt Petersburg - June 16-18 2022

Victory Cup (round 2) - Moscow - June 24-26 2022 

Victory Cup (round 3) - Kazan - July 1-3 2022

Victory Cup (round 4) - Sankt Petersburg - July 8-10 2022

Victory Cup (round 5) - Orenburg - July 15-17 2022

Vitaliy Sevastyanov Youth Memorial - Sochi - July 12-16 2022

Leonid Govorov Memorial/Dinamo Society Tournament - Kirov - July 12-16 2022

Victory Cup (final) - Serpkukhov - July 30 2022

20.Khadzhimurad Gamzayev Memorial - Izberbash - July 19-23 2022

Baikal-2022 Tournament (Vladimir Safronov & Vilikton Barannikov Memorial) - Ulan-Ude - July 20-23 2022

Alexandr Fedotov Memorial - Yakutsk - August 2-6 2022


Index