41.Grand Prix - Usti, Czech Republic - March 10-13 2010


Preliminaries ladies

2010-03-10 51kg Elena Saveleva RUS Simona Lucarno ITA 6:0
2010-03-10 51kg Luo Jiaoling CHN Greta Georgieva BUL 10:2
2010-03-10 51kg Jenny Hardingz SWE Tereza Louzilova CZE 11:1
2010-03-10 51kg Jaina Shekerbekova KZK Tamar Chkhubianishvili GRG AB 3
2010-03-10 51kg Elena Walendzik GER Irene Gordo ESP 8:4
2010-03-10 51kg Ewelina PÍkalska POL Shipra Nilsson SWE 8:1
2010-03-10 60kg Sofia Ochigava RUS Zsofia Toth HUN RSC 1
2010-03-10 60kg Marzia Davide ITA Jennifer Miranda ESP 8:0
2010-03-10 60kg Katie Taylor IRL Kosovare Buzuku SWE 8:0
2010-03-10 75kg Marina Volnova KZK Andrea Strohmaier GER 12:5
2010-03-10 75kg Irina Sinetskaya RUS Maria Kovacs HUN 9:3
2010-03-10 75kg Anna Laurell SWE Tamara Fabiana Garcia ESP 6:0
2010-03-10 75kg Desislava Lazarova BUL Patrizia Pilo ITA 5:3
2010-03-10 75kg Sinead Kavanagh IRL Martina Jindrova CZE 9:7

Preliminaries men

2010-03-10 60kg Artjoms Ramlavs LAT Mario Balaz CZE 8:0
2010-03-10 60kg Redouane Kaya SWE Mehdi Ouatine MAR 4:1
2010-03-10 60kg Eduards Gutmans LAT Ahmed Mejri TUN 2:0
2010-03-10 64kg Evgeniy Romashkevich BLR Levan Gvamichava GRG 5:4
2010-03-10 64kg Driss Moussaid MAR Ilia Zilinskijs LAT 2:0
2010-03-10 64kg Daniyar Eleusinov KZK Bela Gloner SVK 14:1
2010-03-10 69kg Balazs Bacskai HUN Alexandr Klinkov RUS 11:4
2010-03-10 69kg Leon Chartoy SWE Mohamed Amine Meskini TUN 9:0
2010-03-10 69kg Manat Omirzhakov KZK Patrick Wojcicki GER 3:0
2010-03-10 69kg Magomed Nurutdinov BLR Robert Bilik CZE 4:0
2010-03-10 69kg Daniel Obradovic AUT Medhi Khalsi MAR 2:1
2010-03-10 69kg Armen Epremyan ARM Daniel Sturkovich LTU 5:1
2010-03-10 75kg Tomas Bezvoda CZE Marian Sisak SVK 8:0
2010-03-10 75kg Bukurim Tari GER Pavels Fedotovs LAT 3:1
2010-03-10 81kg Yahya Mkacheri TUN Gzim Tahiri AUT 5:0
2010-03-10 81kg Revaz Karelishvili GRG Stanislav Starek CZE 7:2
2010-03-10 91kg Pavel Kiriyenko BLR Jozsef Darmos HUN 3:0
2010-03-10 91kg Colak Ananikyan ARM Zhan Kosobutskiy KZK 3:2

Quarter-finals ladies

2010-03-11 51kg Jana Juranova CZE Katalin Ancsin HUN +6:6
2010-03-11 51kg Elena Saveleva RUS Luo Jiaoling CHN 6:3
2010-03-11 51kg Jaina Shekerbekova KZK Jenny Hardingz SWE 4:0
2010-03-11 51kg Elena Walendzik GER Ewelina PÍkalska POL 7:5
2010-03-11 60kg Dong Cheng CHN Danuse Dilhofova CZE 2:1
2010-03-11 60kg Aleksandra Paczka POL Marian Kveladze GRG 13:0
2010-03-11 60kg Sofia Ochigava RUS Tereza Lukesova CZE RSC 3
2010-03-11 60kg Katie Taylor IRL Marzia Davide ITA 9:0
2010-03-11 75kg Lidia Fidura POL Wu Haiou CHN 3:0
2010-03-11 75kg Marina Volnova KZK Zuzana Tousova CZE 8:1
2010-03-11 75kg Irina Sinetskaya RUS Anna Laurell SWE 4:2
2010-03-11 75kg Desislava Lazarova BUL Sinead Kavanagh IRL +2:2

Quarter-finals men

2010-03-11 57kg Dmitrijs Gutmans LAT Filip Barak SVK 2:0
2010-03-11 57kg Marcel Schneider GER Azat Hovhanesyan  ARM +1:1
2010-03-11 57kg Martin Parlagy SVK Bashir Hassan SWE 4:1
2010-03-11 60kg Ara Puluzyan ARM Koba Pchakadze GRG 9:5
2010-03-11 60kg Samat Bashenov KZK Mario Zabojnik SVK RSCI 2
2010-03-11 60kg Albert Selimov RUS Artjoms Ramlavs LAT 3:1
2010-03-11 60kg Redouane Kaya SWE Eduards Gutmans LAT +1:1
2010-03-11 64kg Zdenek Chladek CZE David Mueller GER 5:1
2010-03-11 64kg Hamza Hassini TUN Hrachik Javakhyan ARM 8:4
2010-03-11 64kg Sergey Shigashev RUS Evgeniy Romashkevich BLR 8:3
2010-03-11 64kg Daniyar Eleusinov KZK Driss Moussaid MAR 6:0
2010-03-11 69kg Kahaber Jvania GRG Martin Svoboda CZE RSC 2
2010-03-11 69kg Balazs Bacskai HUN Leon Chartoy SWE 6:0
2010-03-11 69kg Magomed Nurutdinov BLR Manat Omirzhakov KZK 4:2
2010-03-11 69kg Armen Epremyan ARM Daniel Obradovic AUT 3:0
2010-03-11 75kg Nikolay Veselov BLR Michal Vodarek CZE RSCI 3
2010-03-11 75kg Donabek Suzhanov KZK Laszlo Szabo HUN 11:2
2010-03-11 75kg Artem Chebotarev RUS Ahmed Barki MAR RSCI 2
2010-03-11 75kg Bukurim Tari GER Tomas Bezvoda CZE 1:0
2010-03-11 81kg Vladimir Reznicek CZE Dominik Milko SVK 6:0
2010-03-11 81kg Imre Szello HUN Artur Khachatryan ARM 6:1
2010-03-11 81kg Sergey Korneyev BLR Kennedy Katende SWE +3:3
2010-03-11 81kg Revaz Karelishvili GRG Yahya Mkacheri TUN 1:0
2010-03-11 91kg David Gogishvili GRG Lukas Viktora CZE 5:0
2010-03-11 91kg Evgeniy Romanov RUS Mohamed Arjaoui MAR 2:0
2010-03-11 91kg Tervel Pulev BUL Kamil Benicek CZE RSC 1
2010-03-11 91kg Colak Ananikyan ARM Pavel Kiriyenko BLR 6:5
2010-03-11 +91kg Beka Lobzhanidze GRG Viktor Tsvarkov BLR 1:0
2010-03-11 +91kg Modo Sallah SWE Aymen Trabelsi TUN 5:0
2010-03-11 +91kg Gadzhi Murtazaliev RUS Eric Brechlin GER 7:3

Semi-finals ladies

2010-03-12 51kg Elena Saveleva RUS Jana Juranova CZE AB 1
2010-03-12 51kg Jaina Shekerbekova KZK Elena Walendzik GER 6:1
2010-03-12 60kg Dong Cheng CHN Aleksandra Paczka POL 8:1
2010-03-12 60kg Sofia Ochigava RUS Katie Taylor IRL 8:1
2010-03-12 75kg Lidia Fidura POL Marina Volnova KZK 7:4
2010-03-12 75kg Irina Sinetskaya RUS Desislava Lazarova BUL 2:1

Semi-finals men

2010-03-12 57kg Dmitrijs Gutmans LAT Aleksandr Kovalenko CZE 7:1
2010-03-12 57kg Martin Parlagy SVK Marcel Schneider GER +2:2
2010-03-12 60kg Samat Bashenov KZK Ara Puluzyan ARM 5:2
2010-03-12 60kg Albert Selimov RUS Redouane Kaya SWE 4:1
2010-03-12 64kg Zdenek Chladek CZE Hamza Hassini TUN 5:1
2010-03-12 64kg Sergey Shigashev RUS Daniyar Eleusinov KZK 4:0
2010-03-12 69kg Balazs Bacskai HUN Kahaber Jvania GRG 2:0
2010-03-12 69kg Armen Epremyan ARM Magomed Nurutdinov BLR 3:0
2010-03-12 75kg Donabek Suzhanov KZK Nikolay Veselov BLR 9:1
2010-03-12 75kg Artem Chebotarev RUS Bukurim Tari GER 4:0
2010-03-12 81kg Imre Szello HUN Vladimir Reznicek CZE 7:3
2010-03-12 81kg Sergey Korneyev BLR Revaz Karelishvili GRG 3:1
2010-03-12 91kg Evgeniy Romanov RUS David Gogishvili GRG 6:0
2010-03-12 91kg Tervel Pulev BUL Colak Ananikyan ARM 6:1
2010-03-12 +91kg Beka Lobzhanidze GRG Ondrej Novotny CZE AB 3
2010-03-12 +91kg Gadzhi Murtazaliev RUS Modo Sallah SWE 6:4

Finals ladies

2010-03-13 51kg Elena Saveleva RUS Jaina Shekerbekova KZK 10:0
2010-03-13 60kg Sofia Ochigava RUS Dong Cheng CHN 7:1
2010-03-13 75kg Irina Sinetskaya RUS Lidia Fidura POL 4:1

Finals men

2010-03-13 57kg Martin Parlagy SVK Dmitrijs Gutmans LAT 3:0
2010-03-13 60kg Samat Bashenov KZK Albert Selimov RUS 8:4
2010-03-13 64kg Zdenek Chladek CZE Sergey Shigashev RUS 3:0
2010-03-13 69kg Balazs Bacskai HUN Armen Epremyan ARM 2:1
2010-03-13 75kg Artem Chebotarev RUS Donabek Suzhanov KZK 5:3
2010-03-13 81kg Sergey Korneyev BLR Imre Szello HUN WO.
2010-03-13 91kg Evgeniy Romanov RUS Tervel Pulev BUL 6:4
2010-03-13 +91kg Gadzhi Murtazaliev RUS Beka Lobzhanidze GRG +3:3

source: http://www.skpboxing.cz/, also thanks to Tibor Kincses and Massimo from Italy


Tournaments History | 2010 Results